עכשיו בניו יורק:

|         שער הדולר: 3.934    |         מזג אוויר: מעונן חלקית         |         המראות ונחיתות:   נתב"ג TLV    |    קנדי JFK     |     לה גרדיה′ LGA     |     נוארק EWR

צ'ק אין מוקדם

נכון שעל המפה נמל התעופה בן גוריון נראה לנו סמוך מאוד לתל אביב, מרחק נסיעה קצר מירושלים וממש בקצה כפר חב"ד... אך משום מה, תמיד תמיד נגיע לשדה שעה מאוחר יותר ממה שתכננו. מן קפיצת הדרך ב-"רעווערס"......
 
הלחץ, העצבים, החשש ממושב אמצעי (ה′ ירחם...) והבכי של הילדים, כל אלו מספיק סיבות בכדי לנצל את השירות המצויין של בידוק מוקדם לטיסה – צ′ק אין מוקדם.
 
מאז ימי מסוף אל על ברכבת צפון בתל אביב כבר עברו כמה שנים, דברים רבים השתנו ומערך הבידוק לטיסה הפך לנגיש יותר לכל נוסע.
 
כיום, כמעט בכל חברת תעופה, יכול הנוסע לבצע בידוק מוקדם לטיסה באתר האינטרנט של חברת התעופה.
 
לפניכם המידע הכולל מחולק לפי נושאים:
  • ממתי ניתן לבצע?
  • בידוק מוקדם. מה היתרונות?
  • בידוק מוקדם היישר מהבית, חדש !!
  • תקלות נפוצות ודרכי מניעתן
 
 
 
ממתי ניתן לבצע בידוק מוקדם?
אצל רוב חברות התעופה ניתן לבצע בידוק מוקדם לטיסה מ24 שעות ועד 3 שעות לטיסה. חברת אל על מאפשרת ברוב המקרים הליך בידוק מוקדם כבר מ27 שעות לטיסה.
 
 
 
 
 
בידוק מוקדם. מה היתרונות?
הבידוק המוקדם הוא הליך שחברות התעופה ממליצות עליו בחום.
ההליך מאפשר לנוסע לחסוך זמן יקר בדלפקי הבידוק בשדה.
את כל השאלות שנשאלים הנוסעים בדלפק עצמו, ניתן למלא בנוחות ובנינוחות מהבית.
 
פרטים כמו תוקף דרכון ותאריך הנפקה, הם פרטים שנדרש כל נוסע למלא.
לנוסעים לארה"ב מתווספת דרישה נוספת של הזנת כתובת מדוייקת וטלפון של מקום השהייה המתוכנן בארה"ב. (חובה)
 
 
מבחינתו של הנוסע, הוא יכול להיות רגוע יותר עם עצמו משכבר הראה דעתו לחברת התעופה שהוא אכן מתעתד לטוס בטיסה. מה שבימים כתיקונם פקק קטן ולא צפוי בנתיבי איילון יכל לגרום לפספוס הטיסה. נוסע זה כבר מכוסה, כי גם אם יגיע כשעה לפני הטיסה עדיין יוכל לעלות לטיסה. אם כי הגעה מאוחרת כל כך לשדה התעופה לא מומלצת תמיד, ובפרט כאן בארץ, כשבדיקות הביטחון יכולות לארוך כמה דקות ולעיתים לגרום לפספוס הטיסה
 
חברות התעופה מצידן פועלות עם נתונים סטטיסטיים של מספר הנוסעים שמכל סיבה אפשרית לא מופיעים לטיסה. מי כתוצאה ממחלה פתאומית, מי מטעות בתאריך על הכרטיס ואפילו כאלו שמתכוונים לשנות את מועד החזרה ולא לחזור בטיסה זו, אך טרם הודיעו על כך לחברת התעופה.
הליך הבידוק המוקדם נותן להם אינדיקציה ברורה יותר ועכשווית של נוסעים שטרחו לאשרר את טיסתם בגרסא המתקדמת יותר.
 
בנוסף לאופציית ההגעה המאוחרת, הליך הבידוק מאפשר אצל רוב חברות התעופה לשפר את מקום הישיבה בטיסה.
 
אם ניקח לדוגמא את חברת אל על. על כל טיסה חוסמת החברה במהלך החודשים שקודמים לטיסה מקומות רבים בעיקר בקידמת המטוס, עבור נוסעי המועדון הבכירים מדרגת ′גולד′ ומעלה. המטרה היא לצ′פר את חברי המועדונים במוקמות הנחשבים למשופרים יותר.
בשלב הבידוק לטיסה המתבצע בתוך 24 שעות לטיסה כל המושבים החסומים משתחררים וכך יכול הנוסע במקרים רבים להחליף את המושב שלקח לעצמו מראש למושב טוב עוד יותר.
 
 
רוב חברות התעופה מקצות תורים נפרדים לנוסעים אשר כבר ביצעו את הליך הבידוק המוקדם באינטרנט, דבר שחוסך לנוסע זמן נוסף.
כאן בארץ מקצה חברת אל על שני דלפקים מיוחדים לנוסעים אלו. הדלפקים הם השמאליים ביותר במערך הדלפקים בשדה. גם שני הדלפקים הללו מחולקים לשני סוגי נוסעים.
עמדה A  היא עבור נוסעים אשר השלימו את הליך הבידוק והזינו את כל פרטיהם בצורה מושלמת.
 עמדה B היא עבור נוסעים אשר השלימו את הליך הבידוק אך החסירו כמה נתונים משמעותיים.
 
חברות מסויימות מדרבנות את נוסעיהם לבצע את הליך הבידוק המוקדם ע"י תוספת נקודות מועדון או הנחות לרכישה בדיוטי פרי במטוס. בכל מקרה כזה יש להדפיס את השובר שמתקבל עם סיום הבידוק. ללא השובר לא יזכה הנוסע בהטבה.
 
 
 
 
 
 
 
בידוק מוקדם  - טרום טיסה, היישר מהבית. חדש !!
 
שירות טרום טיסה מהבית מאפשר לנוסעי אל על לבצע את תהליך הבידוק הביטחוני ומשלוח הכבודה מהבית או מהמשרד 6-24 שעות לפני הטיסה. השירות הינו בתשלום.

השרות ניתן אך ורק לנוסעי חברת אל על

 

 

למידע נוסף בעניין שרות טרום טיסה מהבית

 

 

 

 

 

 

 

 תקלות נפוצות ודרכי מניעתן

 

ישנם כמה דברים חשובים שעל הנוסע לדעת לפני ביצוע צ′ק אין מוקדם במחשב.

 

לא לשנות ארוחות: אחד היתרונות החשובים של הבידוק המוקדם הוא בנושא ההושבה. במהלך הבידוק המוקדם ניתנת לנוסע האפשרות לבחור מושב ולשנות את המושב שכבר היה לו למושב מועדף יותר.

כל זה נכון לגבי המושב אבל בארוחות שכבר הוזמנו אין לנגוע כלל, מכיוון שבקשה לארוחה מיוחדת מצריכה טווח של 24 שעות לטיסה. במידה והנוסע יחליט לשנות את הארוחה מ-"גלאט" ל-"מהדרין דגים", הוא למעשה לא יקבל ארוחה מיוחדת כלל, מכיוון ששמו ייפלט מרשימת ה-"גלאט" אך לא יספיק כמובן להיות מוכנס לרשימת ה-"מהדרין דגים".

 

 

ביטול במקרה של ביטול: במקרה שהנוסע כבר ביצע בידוק מוקדם לטיסה, ומכל סיבה שהיא נאלץ לבטל את הנסיעה ברגע האחרון, מוטלת עליו האחריות, לעלות שוב לאתר האינטרנט של חברת התעופה ולבטל את הצ′ק אין המוקדם שביצע.

מכיוון שלאחר ביצוע הבידוק המוקדם באינטרנט, כרטיס הטיסה מופיע במערכת ההזמנות כ-"נוצל", כאילו שהנוסע כבר עלה לטיסה. במקרה כזה לא יוכל הנוסע לבטל את הכרטיס ויהיה עליו לשאת בעלות הכספית של ביטול כרטיס לאחר שכביכול נוצל. או במילים אחרות, החזר הוא כבר לא ייקבל.
שירות ′אקונומי פלוס′ גם למזרח הרחוק וטורונטו

בקרוב תפעיל חברת אל על את שירות אקונומי פלוס גם בצי מטוסי  בואינג 767. מטוסים אלו פעילים בקווי החברה לטורונטו, יוהנסבורג, בומביי, בנגקוק ובייג′ינג

עלה לאוויר - KAMISAR.COM

בשעה טובה עלה לאויר אתר חדש העונה לשם KAMISAR.COM

באתר, מנוע חיפוש הטיסות המתקדם בעולם. דרכו ניתן לסגור הזמנה של טיסה מבלי צורך בכרטיס אשראי

אתר ONLY NY ממשיך לפעול כאתר נישה המתמחה בניו יורק ויעדי ארה"ב

 

שינוי שעת טיסה בדלתא

חברת התעופה דלתא איירליינס הודיעה כי החל מ-30/3/13 טיסת דלתא מניו יורק לת"א (DL268)  תמריא בשעה 23:25 ותנחת בארץ בשעה 17:10 למחרת.

שינוי השעה יאפשר לטסים מהחוף המערבי ומיועדים נוספים להמריא בשעה מאוחרת יותר כדי לתפוס את טיסת ההמשך לתל-אביב